Страх - це природна реакція, зумовлена ​​оточенням. Ми народжуємося практично позбавленими страху. Єдиний страх, властивий немовлятам - це страх впасти з висоти і страх гучних звуків. Всі інші страхи виникають пізніше як реакція на ті чи інші події. І корінь їх усіх - це переконання в тому, що ми не здатні впоратися з життям.

Але для будь-якої людини дуже важливо вміти побороти страх, бо інакше він не зможе досягти в своєму житті будь-якої, навіть найменшої висоти, не кажучи вже про те, щоб добитися успіху або здійснення своїх мрій. Існує багато способів, як перемогти страх. Нижче я опишу п'ять дуже дієвих методів, застосовуючи які людина зможе подолати будь-який страх.
СПОСІБ 1: (ПРОСТО ЗРОБІТЬ ЦЕ)

Створіть у себе звичку діяти, незважаючи на страх. Зрозумійте, що страх - це звичайна реакція, яка виникає у вас у відповідь на спробу зробити невластиві вам дії. Страх також може виникати через спроби діяти проти своїх переконань. Розумієте, у кожної людини за тривалий період складається певний світогляд, і, коли він намагається його змінити, він завжди переступає через страх, він повинен перемогти страх. Залежно від сили певного переконання, страх може бути сильним чи слабким.
Ми не народжуємося успішними. І звичайно нас виховують далеко не такими, якими мають бути успішні люди, тому, якщо ми бажаємо все-таки домогтися своїх цілей та мрій, ми повинні навчитися долати страх. Навчіться діяти, незважаючи на страх. Скажіть собі: «Та мені страшно, мені дуже страшно, але тим не менше я зроблю це». До тих пір, поки ви зволікайте, страх тріумфує і стає все сильніше. Чим більше ви зволікайте, тим більше він заповнює ваш мозок, але, як тільки ви почнете діяти, страх відразу ж пропаде. Страх виростає перед вами, ніби бетонна стіна, але як тільки ви робите крок вперед, виявляється, що ця стіна ілюзорна, і насправді її не існує. Змиріться з вашим страхом, прийміть його і просто зробіть крок назустріч йому. Ні в якому разі не боріться з ним. Визнайте: «Так, мені страшно». Але у визнанні немає нічого поганого, адже ви всього лише людина і маєте право боятися. Але коли ви визнаєте, страх буде торжествувати перемогу і почне слабшати. А ви як раз і почнете діяти.
СПОСІБ 2: ОЦІНІТЬ Гірший варіант
Можна спробувати подолати страх чисто логічним шляхом. Коли виникає страх, подумайте про найгіршому варіанті розвитку подій у разі, якщо ви все-таки зважитеся діяти, незважаючи на свій страх.
І далі страшно? Зазвичай після оцінки самого гіршого варіанту розвитку подій страх пропадає. Навіть найгірший варіант не такий страшний, як невідомість і сам страх. Як тільки страх знаходить конкретне обличчя, він перестає представляти загрозу. Найсильніша зброя страху - це невідомість. Він представляється таким великим і величезним, що здається, ніби ми не переживемо того, що трапиться в результаті.
Якщо після оцінки гіршого варіанту і далі страшно, можливо, насправді найгірший варіант дуже вже поганий. У цьому випадку подумайте, не перебільшили ви ймовірність виникнення ситуації, яка виникне в результату дій «незважаючи на страх». Якщо оцінка досить реальна і страх не проходить, тоді потрібно подумати, чи дійсно варто робити це. Адже страх не виникає просто так. Страх - це захисна реакція. Може, варто відмовитися від дії.
СПОСІБ 3: ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ
Так, саме рішення змушує вас зібратися з духом і все-таки виконати те, чого ви боїтеся. Коли ви серйозно налаштуєте себе на те, що ви виконаєте це, страх йде. Страх існує тільки там, де є порожнеча і невпевненість. Страх і сумніви йдуть рука об руку. Якщо ви знищите сумніви, не залишиться місця для страху. Ось тут і приходить на допомогу рішення. Коли ви приймаєте рішення зробити щось, сумніви зникають. Все, рішення прийнято, назад шляху немає. Чому страх такий сильний? Він викликає в умі неприємні картини того, що нам не хочеться, і ситуації, де ми почуваємо себе некомфортно. Як тільки виникає страх, людина починає прокручувати в голові картини невдачі і провалу. Ці думки відразу ж впливають на емоції негативним чином, але ж саме емоції керують нашим життям. При недостатніх позитивних емоціях, ми втрачаємо рішучість діяти, і в період бездіяльності ми зміцнюємо в собі власну нікчемність. Саме від вашої рішучості залежить, подолаєте ви страх чи ні.
Просто спробуйте цей метод. Скажіть собі: «Незважаючи на те, що мені страшно, я приймаю рішення виконати те-то і те-то». Очі бояться, а руки роблять.
СПОСІБ 4: ПІДГОТОВКА.
Отже, ви знаєте. чого ви боїтеся. Це вже великий плюс. Значить, можна підготуватися до того, щоб подолати цей страх. Підготовка складається з двох етапів:
Аналіз
Подання
На етапі аналізу ретельно проаналізуйте свій страх. Відповідайте собі на питання
Чого я боюся?
Чому я боюся?
Чи варто цього бояться?
Чи є у цього страху раціональна основа?
Чого я боюся більше: виконати цю дію або того, що я не досягну своєї мети?
Задайте собі й інші питання, які ви вважаєте потрібними. Проаналізуйте свій страх як можна ретельніше. Аналіз - це тільки перша частина процесу. Страх - це емоція, аналіз же відбувається на логічному рівні. Емоції завжди сильніше логіки. Ви можете все дуже ретельно проаналізувати, зрозуміти, що ваш страх безглуздий, і тим не менш будете продовжувати боятися.
Тепер приступаємо до другого етапу - поданням. Тепер же ми будемо боротися проти страху не логікою, а емоціями. Уявлення - це не що інше, як візуалізація. Ви знаєте, чого боїтеся, так сядьте спокійно і прокручуйте в голові картини, як ви виконуєте те, чого боїтеся! Розум не розрізняє експонованих подій від реальних. Після того, як ви в уяві подолаєте страх багато разів, вам буде вже значно легше впоратися з цією ситуацією в дійсності, адже на підсвідомому рівні вже закріпилася модель подій, коли ви виконуєте цю дію. Метод самонавіювання дуже сильний. Щоб не трапилося, ви завжди можете його застосувати і будете мати успіх. Можна використовувати й інші методи самонавіювання, але вони менш ефективні проти страху. Найкращий - це візуалізація. Ви помітите, що навіть після одноразової п'ятихвилинної візуалізації, вам буде вже значно простіше впоратися зі страхом.
І на завершення хочу вас про дещо попередити. У статті я кажу, що ви боретеся зі страхом, але насправді ніколи не боріться з ним. Коли ви боретеся проти нього, він стає сильнішим і ще більше захоплює ваш розум. Коли він з'являється, визнайте його. Якщо ви скажете собі, що «я дійсно боюся», це не означатиме, що ви слабак. Всі відчувають страх, і тільки люди успішні навчилися діяти, незважаючи на нього. Мужність - це не відсутність страху, а здатність діяти, незважаючи на страх. Коли ви визнаєте, що ви боїтеся, ви можете перемкнути думки на щось інше і відволіктися від нього. Коли ж ви боретеся проти нього, ви віддаєте йому енергію, і він стає ще сильнішим. Ви руйнуєте страх тільки тоді, коли ігноруєте його і відволікаєтеся на щось інше.
СПОСІБ 5: ТРЕНУВАННЯ Відвага
Наша мета - навчитися долати страх, щоб він не стояв у нас на дорозі, як тільки ми зберемося прийняти рішення або зважитися на якийсь вчинок. Ми постараємося домогтися відсутності інтелектуального страху. Це дасть нам можливість мислити ясно, коли справа дійде до прийняття рішення.
Перше, що потрібно зрозуміти - це те, що проблемою є сам страх, а не об'єкт страху. Якщо ми боїмося відмови, то немає сенсу боротися проти страху, намагаючись зменшити кількість відмов. Люди так сильно бояться страху, що вони звели до нуля всі ситуації, коли він може виникнути. Вони не роблять взагалі ніяких дій. А це прямий шлях до нещастя.
Отже, для початку потрібно ідентифікувати страх.
Далі потрібно почати тренувати відвагу.
Підвищення власної самооцінки

Є така закономірність - чим кращого ви думки про себе, тим менший страх ви відчуваєте. Ваша самооцінка наче охороняє вас від страху. І причому неважливо, адекватна це самооцінка або помилкова. Тому люди з завищеною самооцінкою помилково часто здатні зробити більше, ніж люди з адекватною самооцінкою.

Кiлькiсть переглядiв: 604

Коментарi